RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Aleati i Putinit thotë se vrasja e vajzës së tij ishte një akt terrorist

aleati-i-putinit-thote-se-vrasja-e-vajzes-se-tij-ishte-nje-akt-terrorist

Babai i Darya Dugina, Aleksander Dugin, ka dhënë një deklaratë për vdekjen e vajzës së tij.

Ai e quan vdekjen e saj “një akt terrorist nga regjimi ukrainas” dhe thotë se vajza e tij u vra brutalisht para tij.

“Ajo ishte një grua e bukur ortodokse, patriote, reportere lufte, eksperte e televizionit qendror dhe filozofe”, thotë ai.

“Ne na duhet vetëm fitorja jonë. Vajza ime e sakrifikoi jetën e saj. Prandaj, ju lutem, arrijeni atë!”

Ukraina ka mohuar përfshirjen në vdekjen e Dugina-s, shkruan BBC, transmeton KlanKosova.tv.

Related posts

Raund i ri i bisedimeve Suedi-Turqi për anëtarësimin në NATO

rezart morina

Borrelli e Lajçaku nisin takimin me Kurtin e Vuçiqin

admin

Eskalon situata në Serbi, protestuesit tentojnë të futen në ndërtesën e Kuvendit

rezart morina