RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ambasadori gjerman takohet me presidenten Osmani

ambasadori-gjerman-takohet-me-presidenten-osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jorn Rohde.

Në njoftimin e Presidencës është bërë e ditur se Osmani me ambasadorin gjerman kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në vend dhe për dialogun me Serbinë, shkruan lajmi.net.

Osmani i ka bërë të ditur Rohdes përkushtimin e vazhdueshëm të institucioneve të Republikës së Kosovës për procesin e dialogut të përqendruar në njohjen e ndërsjellë, përkushtimin për paqe, siguri dhe sundimin e ligjit në gjithë territorin e Republikës.

Njoftimi i plotë:

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jörn Rohde.

Me ambasadorin Rohde, Presidentja Osmani ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend dhe për dialogun me Serbinë.

Presidentja Osmani nënvizoi përkushtimin e vazhdueshëm të institucioneve të Republikës së Kosovës për procesin e dialogut të përqendruar në njohjen e ndërsjellë, përkushtimin për paqe, siguri dhe sundimin e ligjit në gjithë territorin e Republikës.

Related posts

Erdoğan: Turqia nuk do të tërhiqet nga Siria, kërcënimi terrorist vazhdon

admin

SHBA-ja falënderon Turqinë për korridorin e drithit

admin

Shënohet 5-vjetori i vrasjes së Ivanoviqit, kërkohet zbardhja e rastit

admin