RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ambasadori i Turqisë, Sakar uron besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit

ambasadori-i-turqise,-sakar-uron-besimtaret-myslimane-per-festen-e-kurban-bajramit

Ambasadori i Turqisë, Sakar uron besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.Ambasasori i Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar vizitoi Bashkësinë Islame.

Ai u prit nga myftiu Naim Tërnava dhe i uroi festën e Kurban Bajramit gjithë besimtarëve myslimanë.

Related posts

Papa Françesku: Pushtimi nga migrantët alarm fals

admin

Britania do të vazhdojë ndihmën ushtarake për Ukrainën

admin

Bosnjë e Hercegovina shënon Ditën e Shtetësisë

admin