RTV AHIRETI
Lajme

Analiza/ Pse BE-ja nuk sanksionon politikanët e korruptuar dhe kush janë vendet që e kundërshtojnë propozimin

analiza/-pse-be-ja-nuk-sanksionon-politikanet-e-korruptuar-dhe-kush-jane-vendet-qe-e-kundershtojne-propozimin

Komisioni Evropian (KE) kishte propozuar para rreth një viti se Bashkimi Evropian (BE) duhet të vendosë sanksione ndaj njerëzve dhe entiteteve të shpallur fajtorë për korrupsion të rëndë. Por, shumë pak është bërë në këtë drejtim. Kur u bë i ditur ky propozim në maj 2023, shpresat ishin të mëdha se BE-ja do të kishte

Related posts

Qeveria e Kosovës shton gatishmërinë pas vërshimeve, ofron mbështetej për banorët e prekur

admin

RMV, Petrovska: Buxheti i mbrojtjes është në rritje të vazhdueshme

admin

Shqiptari Skënder Salihi synon të bëhet kryetar i qytetit zviceran të Gjenevës

admin