RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Andrew Tate, në paraburgim edhe për 30 ditë

andrew-tate,-ne-paraburgim-edhe-per-30-dite

Andrew Tate do të mbetët në paraburgim në Rumani edhe për 30 ditë të tjera

Ndikuesi britaniko-amerikan Andrew Tate ka humbur përpjekjen e tij për t’i dhënë fund paraburgimit të tij në Rumani.

Ai u arrestua së bashku me vëllain e tij, Tristanin, muajin e kaluar si pjesë e një hetimi mbi akuzat për trafikim njerëzor dhe përdhunim, të cilat ata i mohojnë.

Ata do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgim edhe për 30 ditë të tjera pasi një gjykatë rumune refuzoi ankesën e tyre të martën.

Ish-kampioni i kikboksit u konvertua në Islam në fund të vitit të kaluar.

Ai u pa të hynte në gjykatë me një kopje të Kuranit në gjuhën angleze.

Related posts

Kina voton pro rezolutës që e njeh Rusinë si agresor, Serbia abstenon sërish

rezart morina

Bosnjë, partitë përmbushën shumë pak premtime zgjedhore

admin

Kreu i Inteligjencës së Brendshme Izraelite viziton Kajron për të zbutur “krizën Izrael-Egjipt”

admin