RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Aneksi i marrëveshjes, Von Cramon: Nëse zbatohet me shpejtësi, do të ketë paqe në rajon

aneksi-i-marreveshjes,-von-cramon:-nese-zbatohet-me-shpejtesi,-do-te-kete-paqe-ne-rajon

Viola von Cramon, raportuese për Kosovën në Parlamentin Evropian, ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes në Ohër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ajo, përmes një postimi në Twitter, ka thënë se edhe pse aneksi doli të jetë më pak i detajuar sesa që pritej, nëse e gjitha zbatohet me shpejtësi, atëherë do të ketë paqe dhe stabilitet në rajon.

Ajo shtoi se ky është një hap drejt integrimit në BE për të dyja vendet.

“Teksti i aneksit. Më pak e detajuar se sa pritej, por nëse e gjithë kjo do të zbatohet me shpejtësi, patjetër që mund të sjellë më shumë paqe dhe stabilitet në rajon. Është një hap drejt integrimit në BE për të dy vendet”, ka shkruar Cramon në Twitter.

Related posts

Kurti sot në Slloveni, merr pjesë në panelin e liderëve të rajonit

rezart morina

Kreu i OBSH-së: Ndryshimi klimatik nuk është një kërcënim i largët

rezart morina

Fillon punimet Forumi i Abu Dhabit për promovimin e paqes

admin