RTV AHIRETI
-SerbiKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditRajoniSerbiaTë Gjitha

Anëtarësimi i Kosovës në KiE, Serbia kërkoi krijimin e asociacionit si kusht, hidhen poshtë kërkesat e Beogradit

anetaresimi-i-kosoves-ne-kie,-serbia-kerkoi-krijimin-e-asociacionit-si-kusht,-hidhen-poshte-kerkesat-e-beogradit

Komiteti për Çështje Politike dhe Demokraci në Këshillin e Europës ka hedhur poshtë të gjitha amandamentet që u propozuan nga delegacioni serb dhe disa deputetë italianë e një hungarez që themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe të bëhet kusht për anëtarësimin e Kosovës në KiE. Express mëson se me shumicë votash u refuzuan […]

Related posts

BE një miliard euro për të rritur prodhimin e municioneve

rezart morina

Bien eksportet në Kosovë, prodhuesit: Ka kërkesa, por jo kushte

admin

Sveçla: Veriu është sulmuar 114 herë që nga viti 2021

admin6