RTV AHIRETI
KosovaKosovëLajmeLajmet e funditpejeTë Gjithavrasja

Vrasja në Pejë/ Proteston Kolektivi Feminist: Të shpallet gjendja emergjente

vrasja-ne-peje/-proteston-kolektivi-feminist:-te-shpallet-gjendja-emergjente

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist, pas vrasjes së një gruaje nga bashkëshorti i saj në Pejë kanë protestuar në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, që po mbahet nën organizimin e presidentes së vendit Vjosa Osmani. Ato përmes një pankarte kanë kërkuar të anulohet ky forum, derisa në Kosovë po vritet gratë, raporton KP. […]

Related posts

Shpresë dhe skepticizëm për “Deklaratën” për të zhdukurit

admin

Mehaj: Kosova do të jetë vendi i 33-të që anëtarësohet në NATO

admin

Ndryshimet klimatike shpeshtuan thatësinë në Evropë

admin