RTV AHIRETI
Lajme

Anëtarët e NATO-s i premtojnë Ukrainës avionë luftarakë dhe ndihmë shtesë! Çfarë thuhet në draftin e komunikatës së samitit

anetaret-e-nato-s-i-premtojne-ukraines-avione-luftarake-dhe-ndihme-shtese!-cfare-thuhet-ne-draftin-e-komunikates-se-samitit

Liderët e NATO-s, të mbledhur në Uashington për një samit historik, janë zotuar se do ta rrisin mbështetjen për Ukrainën në luftën e saj kundër Rusisë, ndersa Shtetet e Bashkuara thonë se avionët luftarakë F-16 janë rrugës për në Kiev. Ndërkohë, në draftin e komunikatës së samitit, e cila është duke u përgatitur, thuhet se rruga

Related posts

Turqi, lutje në të gjitha xhamitë për ushtarët turq dhe për palestinezët e rënë dëshmorë – VIDEO

admin

Pas shpërthimeve në veri, shtohen forcat policore

admin

Itali – Mbi 600 raste abuzimi në Kishën Katolike

admin