RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Anija “Butrinti”, pjesë e operacionit për shpëtimin e 55 emigrantëve nga një gomone në vështirësi

anija-“butrinti”,-pjese-e-operacionit-per-shpetimin-e-55-emigranteve-nga-nje-gomone-ne-veshtiresi

Anija “Butrinti”, së bashku me një anije greke dhe një turke, shpëtuan 55 emigrantë nga një gomone në vështirësi.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ndau sot pamje nga ky oprracion shpëtimi teksa u shpreh se, “anija ‘Butrinti’, tregoi edhe një herë profesionalizëm të lartë në misionin e saj në ujërat e detit Egje”.

“Së bashku me një anije greke dhe një turke, ekipi i anijes ‘Butrinti’ shpëtuan 55 emigrantë nga një gomone në vështirësi”, theksoi Peleshi.

“Në këtë operacion shpëtimi, efektivët e FA, treguan përkushtimin e palëkundur për parandalimin e humbjes së jetëve të njerëzve dhe gatishmërinë për të ndihmuar në situata të tilla emergjente”, nënvizoi ai.

Related posts

Franca akuzon Rusinë për krime lufte në Ukrainë

admin

Hetim për të zhdukurit në Siri që nga nisja luftës, OKB miraton krijimin e organizatës

rezart morina

Dy gra do të përballen në zgjedhjet presidenciale të Meksikës në vitin 2024

rezart morina