RTV AHIRETI
Lajme

Arabia Saudite ia dhuron Kosovës 25 tonë hurma

arabia-saudite-ia-dhuron-kosoves-25-tone-hurma

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Arabisë Saudite në Tiranë, Feisal Ghasi Ismail.

Gjatë këtij takimi, Tërnava nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia Saudite nëpërmjet ambasadës në Tiranë.

“Gjatë kësaj vizite, ambasadori i Mbretërisë së Arabisë Saudite në Tiranë dhe Myftiu i Kosovës biseduan për raportet e shkëlqyera si dhe thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve”, thuhet në njoftimin e Bashkësisë Islame të Kosovës, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se së fundi shumë besimtarë myslimanë nga Kosova janë nisur për në Meke për ta kryer haxhin atje.

 

Related posts

Osmani në Konferencën e Mynihut: Kosova, ndër storiet më të mira të suksesit dhe shembull i shtetit demokratik

rezart morina

Ministria e Bujqësisë njofton se ka filluar pagesat e subvencioneve për fermerët

admin

Kremlini: Mbështesim Serbinë në çështjen e Kosovës

admin