RTV AHIRETI
Shëndetësi

Si të bëni kafën e ftohtë “Dalgona” vetëm me 4 përbërës. Zbuloni recetën

si-te-beni-kafen-e-ftohte-“dalgona”-vetem-me-4-perberes.-zbuloni-receten

Kafeja e ftohtë është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u freskuar në një ditë të nxehtë, por për ata që duan diçka të këndshme, një kafe e akullt e rrahur “Dalgona” mund të jetë trajtimi perfekt. Çfarë është kafeja Dalgona dhe si përgatitet ajo?

Kafeja e ftohtë Dalgona u bë një temë e nxehtë në bllokimin e parë të vitit 2020, duke u ngjitur në famë në aplikacionet e mediave sociale si TikTok dhe Instagram.

Pija e kafesë së rrahur vjen nga Koreja dhe është e njohur për strukturën e saj kremoze dhe të ftohtë. Edhe pse pija duket mbresëlënëse, ajo përmban vetëm tre përbërës.

Receta e kafesë së ftohtë është bërë vetëm me tre përbërës: kafe, sheqer dhe ujë. Kjo përzierje kremoze dhe e shkumëzuar hidhet mbi qumësht të ftohtë. Ju gjithashtu mund të bëni një version të ngrohtë të pijes duke përdorur qumësht të ngrohtë.

Related posts

Cili është trajtimi për bronkiektazinë, a është e shërueshme?

admin

Virusi që ‘vret’ kancerin, terapia e re premtuese për pacientët

admin

Pse fëmijët refuzojnë t’i hanë perimet?

admin