RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Armenia sulmon pozicionet e Azerbajxhanit në kufi

armenia-sulmon-pozicionet-e-azerbajxhanit-ne-kufi

Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit njoftoi se forcat armene sulmuan pozicionet e Azerbajxhanit në kufi me mjete ajrore pa pilot kamikaze (UAV), transmeton Anadolu.

Në deklaratën e ministrisë thuhet se trupat e ushtrisë armene në drejtim të rajonit Zod të provincës Basargecher me UAV-të kamikaze kanë sulmuar pozicionet e Azerbajxhanit në drejtim të Kelbajar-it.

“Në sulm u plagosën 2 ushtarë ndërsa ushtria e Azerbajxhanit u kundërpërgjigj në drejtimin e specifikuar”, thuhet në deklaratë.

Related posts

Ukrainasit përpiqen të rindërtojnë fshatin: Jeta vazhdon

admin

Kosova vendos regjim vizash për shtetasit e Rusisë

admin

Banka Botërore miraton 1.69 miliardë dollarë për Pakistanin e goditur nga përmbytjet

admin