RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Arrestohet 55 vjeçarja nga Shkupi, ka raportuar rrejshëm për bomba të vendosura nëpër shkolla

arrestohet-55-vjecarja-nga-shkupi,-ka-raportuar-rrejshem-per-bomba-te-vendosura-neper-shkolla

Më 12.01.2023, policia ka arrestuar A.K.(55) nga Shkupi, për shkak të dyshimit se më datë 11.01.2023 nga celulari ka telefonuar Entin për Inteligjencë Financiare në Shkup dhe ka raportuar rrejshëm se në shkollat ​​e Shkupit janë vendosur mjete shpërthyese.

Menjëherë pas marrjes së kallëzimit janë ndërmarrë masat dhe aktivitetet përkatëse dhe është konstatuar se kallëzimi ka qenë i rremë, ndërsa A.K. (një person me probleme shëndetësore) u gjet dhe është arrestuar.

Është njoftuar Prokurori Publik, ndërsa pas dokumentimit të rastit do të dorëzohet parashtresa përkatëse. /shenja

Related posts

Kontrabandimi i mallrave po i shkakton dëme të mëdha Kosovës

rezart morina

Liberalizimi i vizave, Osmani në samitin e BE-së: Kosova ka bërë pjesën e saj, tani është radha juaj

admin

Xhamia “Hëna e Re” shënoi 30 vjetorin e themelimit

admin