RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Arrestohet një person për pjesëmarrje në trazirat në veri

arrestohet-nje-person-per-pjesemarrje-ne-trazirat-ne-veri

Një person me inicialet S.S., është arrestuar nga Policia e Kosovës në pikë-kalimin kufitar në Bërnjak, pasi që i njëjti dyshohet për “prishje të rendit kushtetues të Kosovës”.

Kështu ka bërë të ditur për Tëvë1, zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriu, Veton Elshani.

Elshani bëri të ditur se bëhet fjalë për një serb, i cili u plagos me armë në vjeshtën e vitit 2021 gjatë aksionit të njësive speciale të Kosovës në veri.

“Policia e Kosovës ka arrestuar një person në veri të Mitrovicës me inicialet S.S, i cili dyshohet për pjesëmarrje në protesta dhe prishje të rendit kushtetues”, tha ai

Related posts

Pritet votimi gjatë këtij muaji/ Vuçiç kërkon formimin e një ekipi për ta luftuar anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

admin

Sulmet me dron, mbyllen përkohësisht dy aeroporte në një rajon rus

admin

Lajçak për takimin në Bruksel: Shumë pyetje politike mbeten pa përgjigje

admin6