RTV AHIRETI
Këshilli i Ambasadorëve ShqiptarëKosovaLajmeLajmet e funditShqipëriaTë Gjitha

Asambleja votoi pro pranimit të Kosovës në KiE, reagon Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Një nga arritjet më të rëndësishme politike e diplomatike të Prishtinës

asambleja-votoi-pro-pranimit-te-kosoves-ne-kie,-reagon-keshilli-i-ambasadoreve-shqiptare:-nje-nga-arritjet-me-te-rendesishme-politike-e-diplomatike-te-prishtines

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë (KASH), përshëndet përzemërsisht vendimin e djeshëm të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, për pranimin më se të merituar të Kosovës në këtë Organizatë shumë të rëndësishme për ruajtjen dhe forcimin e demokracisë dhe të të drejtave të njeriut në kontinentin tonë. Ky është hapi i parafundit drejt pranimit me të […]

Related posts

Dita e Kushtetutës, Vjosa Osmani: Zbatimi i saj na ndihmon në procesin integrues euroatlantik

admin

Agjencia e OKB-së: 90 për qind e popullsisë së Gazës është zhvendosur nga sulmet izraelite – VIDEO

admin6

Arrestohen 2 persona në Pejë për pjesëmarrje në grupe kriminale

RTI