RTV AHIRETI
-SerbiKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditTë GjithaVon-Cramon

Serbia nuk lejoi kalimin e qytetarëve të Kosovës në kufi, Von Cramon thirrje Beogradit: Ndaloni së turpëruari veten!

serbia-nuk-lejoi-kalimin-e-qytetareve-te-kosoves-ne-kufi,-von-cramon-thirrje-beogradit:-ndaloni-se-turperuari-veten!

Viola von Cramon, raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, ka reaguar në lidhje me bllokimin e autobusëve nga Serbia në kufirin me Kroacinë. Me anë të një postimi në rrjetin social “X”, Von Cramon shtoi se Serbia duhet të ndalojë së turpëruari veten dhe duhet të lejojë menjëherë kalimin e qytetarëve që kanë pasaportën e […]

Related posts

Borrell: A dëshiron Izraeli t’i dëbojë, t’i vrasë të gjithë palestinezët?

admin

Shqipëria dërgon kontingjentin e dytë të ushtarëve në Kosovë

admin

Blerja e dronëve nga Kosova, KFOR-i: Kemi autoritetin kryesor për hapësirën ajrore mbi Kosovë

rezart morina