RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Autoblindë e helikopterë të KFOR-it monitorojnë situatën në Banjskë

autoblinde-e-helikoptere-te-kfor-it-monitorojne-situaten-ne-banjske

Ekipi i Tëvë1 që po raporton nga fshati Banjskë e Zveçanit ka bërë të ditur se në atë pjesë janë duke qarkulluar autoblindat e KFOR-it.

Gjithashtu është parë se këtë pjesë është duke e monitoruar edhe një helikopter.

Ndërsa që qarkullimi për mjete tjera apo banorë vazhdon të jetë i bllokuar.

Ndryshe, Policia e Kosovës sot e ka larguar nga Banjska edhe auto-blindën e dytë të grupit terrorist.

Kjo blindë ishte gjetur në dalje të zonës malore të Banjskës, brenda saj është gjetur armatim dhe uniforma.

Në këtë fshat të dielën një grup i armatosur serb kreu sulm terrorist, ku si pasojë një polic i Kosovës mbeti i vrarë./

Related posts

Kurti e Bislimi nesër në konferencë, pritet të flasin për takimin e fundit në Bruksel

rezart morina

Presidenti Erdoğan beson se së shpejti do të arrihet ‘rezultat i mirë’ për ringjalljen e marrëveshjes së drithit

admin

BE-ja fton Kosovën dhe Serbinë që t’i japin fund retorikës nxitëse për luftë dhe konflikt në Ballkan

admin