RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Autobusi me turistë përplaset me një makinë të parkuar në Bullgari, katër të vdekur dhe tetë të plagosur

autobusi-me-turiste-perplaset-me-nje-makine-te-parkuar-ne-bullgari,-kater-te-vdekur-dhe-tete-te-plagosur

Katër persona kanë humbur jetën ditën e sotme pasi një autobus është përplasur me një makinë në Bullgari, njoftuan zyrtarët.

Tetë të tjerë janë lënduar.

Autobusi po kthente turistët në Rumani nga një udhëtim në Stamboll kur goditi një makinë të parkuar pranë autostradës që lidh Veliko Tarnovo me portin e Ruse në Bullgari, tha policia lokale, sipas AP.

Më herët një aksident tragjik u shënua në një autostradë në Kroaci.

Një autobus me targa polake doli nga rruga dhe si pasojë vdiqën 11 persona.

34 të tjerë u plagosën. Aksidenti ndodhi në orën 05:40 të mëngjesit të së shtunës. /abcnews

Related posts

Një 35-vjeçar vdes në aksidentin e rëndë në Çagllavicë

admin

QUINT: Të mos nxiten tensione, s’është kusht betimi i kryetarëve në zyrat komunale

admin

Tornadot në SHBA: Numri i të vdekurve rritet pasi stuhitë ekstreme shkatërrojnë disa shtete – VIDEO

admin