RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Automjeti përplaset me turmën në SHBA, një i vdekur dhe 17 të lënduar

automjeti-perplaset-me-turmen-ne-shba,-nje-i-vdekur-dhe-17-te-lenduar

Bëhet fjalë për një tubim të organizuar për të mbledhur para për viktimat e zjarrit në një shtëpi ku humbën jetën 10 persona në fillim të këtij muaji, thanë autoritetet

Një person humbi jetën ndërsa 17 të tjerë u lënduan pasi një automjet përplasi sot një turmë njerëzish të mbledhur në një lokal në Pensilvani të SHBA-së, raporton Anadolu Agency (AA).

Bëhet fjalë për një tubim të organizuar për të mbledhur para për viktimat e zjarrit në një shtëpi ku humbën jetën 10 persona në fillim të këtij muaji, thanë autoritetet.

Aksidenti ndodhi jashtë një lokali në Berwick rreth orës 18:15 sipas kohës lokale.

Policia e shtetit të Pensilvanisë tha në një deklaratë se personi i dyshuar është arrestuar.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit. /aa

Related posts

Sabotimi i Nord Stream dhe frika se nuk do të funksionojë përsëri: Norvegjia paralajmëroi për dronët e dyshimtë

admin

Përfundon numërimi në 42 bashki të Shqipërisë

admin

Prokurori: Aksioni u realizua kryesisht në prona të cilat janë evidentuar si të Radoiçiqit

rezart morina