RTV AHIRETI
KosovakosovoKryesoreLajmeLajmet e funditNATOTë Gjitha

Avancohet statusi i Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

avancohet-statusi-i-kosoves-ne-asamblene-parlamentare-te-nato-s

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Ejup Maqedonci, dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Driton Hyseni, kanë thënë të dielën se Komisioni i Përhershëm i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, e ka avancuar statusin e Kuvendit të Kosovës në këtë trup, nga ai vëzhgues në të asociuar. Hyseni, njëherësh kryesues i delegacionit të Kuvendit të Kosovës në këtë […]

Related posts

Zyrtarët e mbrojtjes saudite dhe iraniane takohen në Moskë

admin

Tërmet me magnitudë 6,9 godet Japoninë

RTI

Hill: Serbisë s’do t’i kërkohet njohja de jure e Kosovës për të hyrë në BE

RTI