RTV AHIRETI
Albin KurtiKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Kurti për ndërhyrjen e NATO-s: Mirënjohës liderëve botërorë dhe vendeve të përfshira

kurti-per-nderhyrjen-e-nato-s:-mirenjohes-lidereve-boterore-dhe-vendeve-te-perfshira

Kryeministri Albin Kurti, në 25-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s, u shpreh mirënjohës ndaj liderëve botërorë dhe vendeve të përfshira në këtë ngjarje. “25 vjet më parë, NATO filloi fushatën e saj të bombardimeve ajrore, një nga ndërhyrjet humanitare më të suksesshme në histori, e cila ndaloi tmerret e papërshkrueshme të gjenocidit”, shkroi a në X. […]

Related posts

Gjermania i jep pesë kamionë ushtarakë Kosovës me vlerë 3 milionë euro

admin

“Duhet të shohim nëse ai gënjeu”- Donald Trump: Princi Harry mund të deportohet nga SHBA për shkak të përdorimit të drogës

admin

Presidenti bullgar me kancelarin austriak vizitojnë kufirin e Bullgarisë me Turqinë

admin