RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Avokati i Aurona Pelajt: Ende s’janë kryer hetimet, ajo mund të ketë ikur në Gjermani

avokati-i-aurona-pelajt:-ende-s’jane-kryer-hetimet,-ajo-mund-te-kete-ikur-ne-gjermani

Avokati Meshar Selimaj tha se Aurona Pelaj e cila dhunoi pak javë më parë 70-vjeçaren Minire Nura në azilin e pleqve mund të ketë ikur në Gjermani.

Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, theksoi se se prokuroria ende nuk ka ngritur një akt-akuzë ndaj saj.

“Me informacionet që kam Aurona Pelaj, mund të gjendet në Gjerman. Kështu po përflitet këto ditët e fundit. Prokuroria ende nuk i ka kryet hetimet. Prokuroria ende nuk e ka ngritur aktin-akuzues në Gjykatë dhe Gjykata ende nuk e ka mundësinë që ta ftojë Pelaj. Duhet të paraqitet me thirret, dhe nëse nuk paraqitet merren masat për lëshimin e urdhër arrestit”- tha ai.

Related posts

Nuhiu: Askush nuk mund të ndalojë Aleynën të mësojë për shkak të shamisë

rezart morina

Türkiye dhuron karroca elektrike për personat me aftësi të kufizuara në Maqedoninë e Veriut

admin

Përfundon pas 12 vjetësh monitorimi fiskal i Greqisë nga ana e BE-së

admin