RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Azerbajxhani goditet nga një tërmet me magnitudë 5,7 ballë

azerbajxhani-goditet-nga-nje-termet-me-magnitude-5,7-balle

Në Azerbajxhan ka ndodhur një tërmet me magnitudë 5,7 ballë.

Në deklaratën e bërë nga Qendra e Shërbimit Sizmologjik të Azerbajxhanit, raportohet se një tërmet me magnitudë 5,7 ka ndodhur mbrëmë në bregun e Detit Kaspik dhe i njëjti është ndier në më shumë pjesë të Azerbajxhanit.

Tërmeti u ndje kryesisht në provincën Khachmaz, por edhe në kryeqytetin Baku dhe provincat përreth.

Related posts

Hovenier: SHBA dhe populli i Kosovës kanë lidhje të forta

admin

Hajdari: Nuk shoh asnjë arsye për dorëheqje

rezart morina

Zelensky: Bota duhet të rrëzojë “fantazinë e sëmurë” të Putinit

admin