RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Tërmeti “shkund” Greqinë

termeti-“shkund”-greqine

Një tërmet me magnitudë 4.9 Rihter është regjistruar në Evia. Mediet greke bëjnë me dije se lëkundjet kanë qenë të forta dhe se tërmeti është ndjerë deri në Atikë.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit të Athinës, tërmeti ka ndodhur në orën 22:06 me orën lokale.

Thellësia fokale e tërmetit është 5 km, ndërsa epiqendra 8 km në lindje në juglindje të fshatit Zarakes në Evian jugore.

Deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale. Ky është tërmeti i dytë i fuqishëm që ndodh në Evia në 24 orët e fundit.

Në mëngjes Evia u trondit gjithashtu nga një tërmet me magniutidë 4.7 Rihter.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit të Athinës, tërmeti ka ndodhur në orën 22:06 me orën lokale.

Related posts

Izraeli pranon se ka vrarë 5 fëmijë palestinezë në ofensivën e fundit në Gaza

admin

Ministri i Jashtëm afgan: Ekonomia po përmirësohet, ekonomia e luftës ka përfunduar

rezart morina

Vuçiq nuk ia pranon Edi Ramës propozimin për Asociacionin: Nuk ka të drejtë

rezart morina