RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Babai që sakrifikoi jetën të shpëtonte djemtë e tij

babai-qe-sakrifikoi-jeten-te-shpetonte-djemte-e-tij

Elvis Halilaj është 50-vjeçari i cili ditën e djeshme humbi jetën tragjikisht në tentativë për të shpëtuar djemtë e tij të mitur.
13 dhe 15-vjeçari ishin futur për t’u larë në plazhin e Vilë-Bashtovës kur i ati detektoi se po kërkonin ndihmë pasi ishin duke u mbytur në det.
Tragjikisht ata të tre gjetën vdekjen teksa dëshmitarët nga vendngjarja raportuan se ka qenë mungesa e rojeve bredgetare dhe vonesa e ambulancës që asistuan në humbjen e tre jetëve.
Trupi i Halilajt ishte i pari që doli në breg.
Mësohet se ai ishte praktikant i fesë Islame, një mysliman i devotshëm e shumë i respektuar në xhaminë e Xhurës. /gazetaselam

Related posts

Presidenti kinez: Kina e gatshme për mbështetje reciproke me Rusinë për interesat thelbësore

admin

Blinken: Suedia dhe Finlanda janë gati t’i bashkohen NATO-s

admin

Apeli vërteton dënimin ndaj të akuzuarve për vjedhjen e 2.1 milionëve nga Thesari i Shtetit

rezart morina