RTV AHIRETI
FutbollLajmeLajmetSport

Ballkani nis sot rrugëtimin në Ligën e Kampionëve

ballkani-nis-sot-rrugetimin-ne-ligen-e-kampioneve

Kampioni i Kosovës Ballkani, sonte do ta nisë kampanjën kualifikuese në Ligën e Kampionëve.
Me fillim nga ora 20:45, do të përballet me kampionin nga Bullgaria, Ludogorets.

Loja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, transmeton lajmi.net.

Kampi i skuadrës suharekase janë shprehur optimist për këtë takim, duke thënë që do japin maksimumin.

“Nesër na vështirësohet edhe i del për detyrë çdo lojtari që më shumë se sa potenciali i vetë, pra të japi shpirtin në fushë për shkak të përballjes me një ekip të fortë që të bëjmë më të mirën e mundshme për ta prezantuar futbollin e Kosovë sprapë shumë denjësisht ashtu siç bëmë edhe vitin e kaluar.”, tha Daja për këtë takim.

Kujtojmë që vitin që lam pas Ballkani shkruajti histori, duke u kualifikuar në grupet e Konferencë Ligës.

Related posts

Rruga “Xhorxh Bush” hapet sot – do të jetë shesh për qytetarët dhe për qarkullimin e trafikut urban

admin

Izraeli qëndron pas masakrës së Festivalit Nova Rave!

admin6

Shpërthim në veri të Mitrovicës, dëmtohen xhamat e një banese dhe një veture

rezart morina