RTV AHIRETI
-PolitikëKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Begaj dhe Osmani deklaratë të përbashkët, Presidentja e Kosovës: Liderët shqiptarë do sigurohen që të kemi mbështetjen e nevojshme në KiE

begaj-dhe-osmani-deklarate-te-perbashket,-presidentja-e-kosoves:-lideret-shqiptare-do-sigurohen-qe-te-kemi-mbeshtetjen-e-nevojshme-ne-kie

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një konferencë për shtyp së bashku me homologun e saj, Presidentin e Republikës Bajram Begaj nga Prishtina. Nga atje Osmani u shpreh se Kosova është e bekuar të ketë mbështetjen e Shqipërisë në të gjithë procesin drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës. Ajo theksoi se në këto momente […]

Related posts

Ndahet nga jeta Mikhail Gorbachev, presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik

admin

Liridon Rrahmani Këngë Synetie

admin

Prokurori i Posaçëm hedh poshtë pretendimin e ish-Presidentit Trump mbi dokumentet e klasifikuara, pritet shtyrja e gjyqit

admin