RTV AHIRETI
bajram begajKosovaLajmeLajmet e funditPresidenti i Republikësrexhep qosjaShqipëriaTë Gjitha

Begaj në shtëpinë e akademikut Rexhep Qosja, ja dhuratat e veçanta që shkëmbyen

begaj-ne-shtepine-e-akademikut-rexhep-qosja,-ja-dhuratat-e-vecanta-qe-shkembyen

Gjatë qëndrimit në Prishtinë, presidenti i Republikës, Bajram Begaj, zhvilloi një vizitë në shtëpinë e akademikut Rexhep Qosja. Begaj vlerësoi krijimtarinë e tij shkencore, letrare, artikujt kritikë me vlerë, si dhe veprimtarinë intelektuale. Qosja i shprehu Presidentit Begaj mbështetje në përpjekjet e përbashkëta për ruajtjen e identitetit kombëtar nëpërmjet respektimit të standardit të gjuhës letrare […]

Related posts

Ish-kryeministri italian, Conte thirrje qeverisë: Pezulloni furnizimin me armë për Izraelin

rezart morina

“Rajoni dhe bota nuk mund të përballojnë më shumë luftë!”- Pas sulmit iranian në Izrael, mblidhet Këshilli i OKB-së, Guterres: Civilët po paguajnë çmimin më të lartë

admin

Shtohet numri i mërgimtarëve që arrijnë në Kosovë

admin