RTV AHIRETI
KosovëLajmeRajon dhe Botë

Berisha: Policia e Kosovës asgjësoi 8 terroristë

berisha:-policia-e-kosoves-asgjesoi-8-terroriste

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha thotë se, deri më tani policia e Kosovës ka asgjësuar 8 terroristë.

“Situata e rënduar shumë në Zveçan. Policia e Kosovës asgjëson 8 terroristë qe ishin të mbyllur në Manastirin e Banjskës në Zveçan njëri plagoset dhe një tjetër dorëzohet.

Edhe njëherë dënoj me ashpërsinë më të madhe lojën kriminale me grupe terroriste të Beogradit dhe mbështes të gjithë përpjekjen e policisë së Kosovës për vendosjen e ligjit dhe rendit në të gjithë territorin të Republikës”, ka shkruar Berisha.

Related posts

Mbi 10 marrëveshje në rendin e ditës në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive

rezart morina

Emërohen 19 inspektorë të rinj, Murati thotë se janë shtuar gjobat ndaj bizneseve

admin6

Këshilli i Sigurisë Kombëtare Turke mbështet rajonin e Ballkanit

rezart morina