RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

RMV: Petrovska dënon ashpër sulmin në Kosovë, i jep mbështetje KFOR-it

rmv:-petrovska-denon-ashper-sulmin-ne-kosove,-i-jep-mbeshtetje-kfor-it

Edhe ministrja për mbrojtje, Sllavjanka Petrovska u prononcua në Facebook-un e saj dhe dënoi ashpër incidentit si dhe të gjithë që kanë marrë pjesë në të njëjtin.

“Dënoj ashpër incidentin dhe të gjithë ato që kanë kontribuar që i njëjti të ndodh. Nga liderët bashkëkohorë politik pritet që të sjellin paqe dhe prosperitet, e jo ndarje dhe konflikte. Mbështetje të plotë për KFOR-in dhe të gjithë aktivitetet e tyre të ardhshme që janë në drejtim të garantimit të paqes dhe stabilitetit në rajon.”- deklroi Sllavjanka Petrovska.

Related posts

Arabia Saudite mbanë Konferencë ndërkombëtare rreth Haxhit – VIDEO

admin

Kryeministri britanik i shqetësuar për situatën në veri: Kurti e Vuçiq kanë përgjegjësi për të ulur tensionet

admin

Itali, katër persona humbin jetën nga zjarret në rajonet jugore

rezart morina