RTV AHIRETI
KosovaKosovëLajmeLajmet e funditShqipëriShqipëriaTë GjithaZvicer

Berna me raport të ri për migracion: Gjatë vitit 2023, kanë hyrë 181.553 të huaj, 200 prej tyre shqiptarë

berna-me-raport-te-ri-per-migracion:-gjate-vitit-2023,-kane-hyre-181.553-te-huaj,-200-prej-tyre-shqiptare

Sipas raportit të sapo publikuar (2023) nga Zyra Federale për Statistika dhe SEM në Bernë, Zvicra aktualisht ka 2,275,965 të huaj që banonin në territorin helvetik, në mënyrë të përhershme. Kështu, imigrimi neto në popullsinë e huaj rezidente të përhershme u rrit me 17,506 njësi në vitin 2023 krahasuar me një vit më parë, duke […]

Related posts

Lula bën udhëtimin e parë zyrtar jashtë vendit si president, viziton Argjentinën

admin

Në QKUK nis dhënia e terapisë për parandalimin e infeksionit nga virusi HIV

RTI

BE regjistron rritje të kërkesave për azil

rezart morina