RTV AHIRETI
gjermaniaKosovakosovenLajmeLajmet e funditndihmonTë Gjitha

Gjermania i jep pesë kamionë ushtarakë Kosovës me vlerë 3 milionë euro

gjermania-i-jep-pese-kamione-ushtarake-kosoves-me-vlere-3-milione-euro

Kosova i ka pranuar të enjten në një ceremoni në Prishtinë pesë kamionë ushtarakë në vlerë rreth tre milionë euro si mbështetje nga Gjermania. Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Ejup Maqedonci, tha se kjo ndihmë do të ndikojë në ngritjen e kapaciteteve logjistike dhe operacionale të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK). “[Donacioni prej] 2.7 […]

Related posts

Vazhdon gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, dëshmitarja e parë intervistohet në seancë private

rezart morina

Kaosi me trafikun ajror, 200,000 pushues britanikë të bllokuar në aeroportet e Europës

admin

Ndërtesa pranë sinagogës në New York evakuohet për shkak të tunelit ilegal

admin