RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Bernard Arnault nën hetim nga prokuroria franceze për pastrim parash

bernard-arnault-nen-hetim-nga-prokuroria-franceze-per-pastrim-parash

Njeriu i dytë më i pasur në botë është nën hetimin e autoriteteve gjyqësore pas raportimeve për pastrim parash me një biznesmen rus.

Miliarderi francez dhe pronar i shtëpisë së modës “LVMH”, Bernard Arnault, është nën hetim nga drejtësia, raporton CNN duke cituar zyrën e prokurorit të Parisit.

Njeriu i dytë më i pasur në botë është nën hetimin e autoriteteve gjyqësore pas raportimeve për pastrim parash me një biznesmen rus. Sipas zyrës së Prokurorisë së Parisit, një hetim paraprak tashmë është duke u zhvilluar pas një raporti nga TRACFIN, një agjenci e qeverisë franceze kundër pastrimit të parave.

Miliarderi francez Bernard Arnault dhe oligarku rus Nikolai Sarkisov janë nën hetim për pastrim parash në një resort luksoz alpin, sipas prokurorëve të Parisit, raporton France24.

Related posts

Kovaçevski: Gjuha maqedonase është shtyllë e kombit maqedonas

rezart morina

Modernizohen turbinat e KEK-ut, Kurti: S’do të ketë nevojë për riparime të shpeshta

rezart morina

OBSH: Mbi 1.700 të vdekur në Portugali dhe Spanjë nga vala e të nxehtit në Evropë

admin