RTV AHIRETI
Lajme

Besimtarët tanë kanë kryer umren

besimtaret-tane-kane-kryer-umren

Besimtarët tanë nga Kosova tanimë kanë përfunduar kryerjen e umres dhe janë liruar nga ihrami.

Bashkësia Islame e Kosovës njofton se të gjithë besimtarët janë mirë dhe se gjithçka është duke shkuar sipas planit të paraparë për sa i përket organizimit të haxhit.

Related posts

Qytetarët e Sarajevës nderuan kolonën me arkivolet e viktimave të gjenocidit në Srebrenicë – VIDEO

admin

Tunizia në referendum për Kushtetutën e re

admin

Forcat italiane shpëtojnë anijen turke nga piratët, momente dramatike në det! – VIDEO

rezart morina