RTV AHIRETI
Agron MehmetajgazmendHim HaradinajKosovaLajmeLajmet e funditTë Gjithauck

Beteja e UÇK-së, mbushen sot 26 vite nga Epopeja e Dukagjinit

beteja-e-uck-se,-mbushen-sot-26-vite-nga-epopeja-e-dukagjinit

Mbushen sot 26 vite nga zhvillimi i betejës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gllogjan, që ndryshe njihet “Epopeja e Dukagjinit”. Me këtë rast, Komuna e Deçanit ka organizuar disa aktivitete që do të zhvillohen gjatë ditës. Më 24 mars 1998 në Gllogjan është zhvilluar beteja frontale nga Forcat e UÇK-së dhe forcave të armikut, […]

Related posts

Qeveria ndan mbi 300 mijë euro për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri

admin

Ushtria e detyrueshme në Serbi, Maqedonci: Synojnë që regjionin e Ballkanit ta fusin në garë të kapaciteteve ushtarake

admin6

SHBA ‘pushtohet’ nga moti i ftohtë, stuhitë e borës dhe shiut mbulojnë rrugët në disa shtete

admin