RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë GjithaZZ-Instant

Ndërhyrja e NATO-s në Serbi/ Presidentja Osmani: 25 vjet më parë filloi shpëtimi i Kosovës nga shfarosja

nderhyrja-e-nato-s-ne-serbi/-presidentja-osmani:-25-vjet-me-pare-filloi-shpetimi-i-kosoves-nga-shfarosja

KOSOVE Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka falënderuar NATO-n, në 25-vjetorin e sulmeve ajrore kundër gjenocidit serb në Kovovë. Osmani thotë se 25 vjet më parë filloi shpëtimi i Kosovës dhe sipas saj aleancat duhet t’i ruajmë po aq sa edhe lirinë. “25 vjet më parë, filloi shpëtimi i Kosovës nga shfarosja. Aleancat duhet t’i […]

Related posts

Bombat izraelite vrasin një gazetar tjetër

rezart morina

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

admin6

Osmani dhe Scholz bisedojnë për finalizimin e procesit të vizave

admin