RTV AHIRETI
EkonomiFeaturedKosovëLajmeLajmet

Bie çmimi i vajit dhe orizit, rritet sheqeri, shamponi

bie-cmimi-i-vajit-dhe-orizit,-rritet-sheqeri,-shamponi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar raportin e fundit sa i përket lëvizjeve të çmimeve të artikujve bazë brenda javës.

Të dhënat e nxjerra nga raporti flasin për pak ndryshime të çmimeve, ku në disa artikuj vërehet një rënie e lehtë e në disa ngritje, transmeton IndeksOnline.

Orizi ka shënuar rënie për 12 centë ndërsa vaji ushqimor nga 2.14 euro sa ishte me 11 janar tani ka renë në 2.07 euro.

Kurse sheqeri nga 5.80 euro sa ishte me 11 janar, tani 5 kg kushtojnë 5.90 euro. Edhe shamponi për flok ka shënuar një ngritje në çmim. Ai para pesë dite kushtonte 2.10 euro ndërsa tani është 2.17.

Related posts

Të shtëna me armë pranë Pallatit të Drejtësisë në Stamboll – VIDEO

admin6

Orban liderëve skeptikë evropianë: Trump i gatshëm të jetë “ndërmjetësi i paqes” në Ukrainë

admin

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miraton rezolutën që kërkon armëpushim të menjëhershëm humanitar në Gaza

admin6