RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

BIK-u grumbullon mbi 123 mijë euro për të prekurit nga vërshimet në Mitrovicë e Skenderaj

bik-u-grumbullon-mbi-123-mije-euro-per-te-prekurit-nga-vershimet-ne-mitrovice-e-skenderaj

BIK-u grumbullon mbi 123 mijë euro për të prekurit nga vërshimet në Mitrovicë e Skenderaj
Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se në aksionin për grumbullimin e mjeteve financiare për të prekurit nga vërshimet në Mitrovicë dhe Skenderaj janë grumbulluar gjithsej 123,161.38 euro.

BIK-u përmes një njoftimi në Facebook, ka falënderuar të gjitha ata që kanë kontribuar në këtë aksion, raporton teve1.info

“Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, njofton opinionin e gjerë, se në aksionin për grumbullimin e mjeteve financiare për të prekurit nga vërshimet në Mitrovicë dhe Skenderaj, i organizuar nga kjo Kryesi, më 27 janar 2023, janë tubuar 123,161.38 euro”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, disa nga komuna të Kosovës janë përballur me pasojat e vërshimeve të krijuara nga të reshurat e dendura të shiut. Komunat më të goditura nga vërshimet janë ajo e Skenderajt, Mitrovicës dhe Klinës.

Related posts

3 vjet nga vrasja e George Floydit, Biden thirrje Kongresit për reforma policore

rezart morina

Publikohen pamje pas shpërthimit në veri të vendit

admin

Arabia Saudite pret Haxh të jashtëzakonshëm dhe të sigurt sivjet

rezart morina