RTV AHIRETI
bislmiKosovaKosovëLajmeLajmet e funditSerbiaTë Gjitha

Bislimi: Petkoviç tha se Serbia e ka të pamundur të nënshkruajë marrëveshje me Kosovën

bislimi:-petkovic-tha-se-serbia-e-ka-te-pamundur-te-nenshkruaje-marreveshje-me-kosoven

Në takimin e dy kryenegociatorëve në Bruksel, Besnik Bislimit të Kosovës dhe Petar Petkoviç të Serbisë, përveç çështjes së dinarit serb është diskutuar edhe për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit. Kryenegociatori i Kosovës Bislimi tha se ne në vazhdimësi duam të dëgjojmë edhe nga pala serbe se a kemi marrëveshje dhe a jemi të përkushtuar […]

Related posts

Analiza/ Lufta në Ukrainë dhe roli i Perëndimit! A do të dërgojë NATO trupa ushtarakë?

admin

Rreth 50 minatorë mbesin të ngujuar që 12 orë në Trepçë

admin

U inaugurua programi për organizimin e iftareve dhe shpërndarjen e hurmave në Kosovë

rezart morina