RTV AHIRETI
-SerbiKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditPetar PetkoviçRajoniShefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbeTë Gjitha

“Ta mendojnë me kujdes”, zyrtari serb në Kosovë: Anëtarësimi i Prishtinës në Këshillin e Evropës, gjest armiqësor karshi Beogradit

“ta-mendojne-me-kujdes”,-zyrtari-serb-ne-kosove:-anetaresimi-i-prishtines-ne-keshillin-e-evropes,-gjest-armiqesor-karshi-beogradit

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviç, tha se anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës do të ishte një “gjest armiqësor” karshi Serbisë, duke shtuar se Beogradi nuk do të ndalet së kundërshtuari këtë gjë “hapur, politikisht dhe në mënyrë procedurale”. Përmes një njoftimi më 28 mars, Petkoviç tha se “ka […]

Related posts

Organizata e Bashkëpunimit Islam dënon sulmin ndaj Kuranit në Suedi

rezart morina

Gazetarët dhe kameramanët sulmohen fizikisht nga persona të maskuar në Leposaviq

admin

“Pushtimi rus i Ukrainës ka vënë zgjerimin në krye të agjendës së unionit”/ DW: A mundet BE të përballojë financiarisht vende të reja anëtare?

admin