RTV AHIRETI
Lajme

Blinken një javë në Lindjen e Mesme, shpreson në arritjen e një armëpushimi në Gazë

blinken-nje-jave-ne-lindjen-e-mesme,-shpreson-ne-arritjen-e-nje-armepushimi-ne-gaze

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se vizita që do të zhvillojë në Lindjen e Mesme ka disa qëllime, përfshirë arritjen e një armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit – grupit palestinez të shpallur organizatë terroriste nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian – dhe lirimin e pengjeve. Kjo vizitë, sipas tij, do të jetë

Related posts

Bulliqi: Kemi angazhuar policë civilë nëpër shkolla

admin

Aksion policor në Brezovicë, Prokuroria në Ferizaj jep detaje

admin

Izraeli vazhdon sulmet ajrore në Gaza në ditën e parë të Bajramit

admin6