RTV AHIRETI
dinarKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Çështja e dinarit, temë e bisedimeve sot në Bruksel. Kush e përfaqëson Kosovën

ceshtja-e-dinarit,-teme-e-bisedimeve-sot-ne-bruksel.-kush-e-perfaqeson-kosoven

Përfaqësues të Kosovës dhe Serbisë mblidhen sot në Bruksel për takimin e radhës në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve. Ndërmjetësuesit evropianë të procesit do të presin veç e veç Besnik Bislimin e Kosovës dhe Petar Petkoviçin e Serbisë, si udhëheqës të delegacioneve të tyre. Takimi i përbashkët trepalësh nuk është ende e sigurt […]

Related posts

Rrugëtimi inspirues i Besa Malokut, shkencëtares shqiptare në skenën ndërkombëtare

rezart morina

Shkon në 10 numri i të vdekurve nga përmbytjet në Indi

admin

Blinken do të vizitojë Turqinë pas tërmeteve shkatërruese

rezart morina