RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Borrell përfundon takimin me Kurtin dhe nis me Vuçiqin

borrell-perfundon-takimin-me-kurtin-dhe-nis-me-vuciqin

Kryediplomati evropian, Josep Borrell ka nisur takimin me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.
Takimi me Vuçiq ka filluar pasi Borrell ka mbaruar takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Pas takimeve të ndara, Borrell pritet të mbajë një takim të përbashkët me Kurtin dhe Vuçiqin.

Kujtojmë se në njoftimin e Bashkimit Evropian është thënë se takimi i palëve me Borrell do të ketë për qëllim zgjidhjen e situatës aktuale në Kosovë, pas largimit të zyrtarëve serbë nga institucionet e Republikës së Kosovës.

Related posts

Gazeta e njohur franceze: Shqipëria toka e premtuar e optimizmit

admin

Kurti: Për herë të parë kemi unifikim të pagës në sistemin publik

admin

Artistja palestineze ‘korrigjon’ karikaturën e Charlie Hebdo mbi krizën e tërmetit në Turqi

admin