RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Bosnja dhe Hercegovina dërgon ekipet në Turqi

bosnja-dhe-hercegovina-dergon-ekipet-ne-turqi

Bosnja dhe Hercegovina, si anëtare e mekanizmit të mbrojtjes civile të Bashkimit Evropian (BE), është e gatshme të dërgojë ndihma sa më shpejt për të kërcënuarit nga tërmeti në territorin e Turqisë, thuhet në deklaratën e Ministrisë të Sigurisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, raportojnë mediat.

Ministri i Sigurisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, Nenad Neshiq, si ministër përkatës, do të inicojë procedurën urgjente për dërgimin në këtë moment të një ekipi prej 50 anëtarëve të përbërjes së mbrojtjes civile nga e gjithë Bosnja dhe Hercegovina.

Related posts

Mjekët e infermierët braktisin vendin, Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

rezart morina

Kearns për letrën dërguar BE-së dhe SHBA-së: Të mos përsëriten gabimet e së kaluarës

admin

Turqia, Suedia, Finlanda dhe NATO bien dakord të punojnë për hapa konkretë

rezart morina