RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

“Bota e zbrazët nga të gjitha vlerat njerëzore”

“bota-e-zbrazet-nga-te-gjitha-vlerat-njerezore”

Ahmed Barhoum humbi gruan e tij, vajzën e tyre pesëvjeçare dhe pesë të afërm të tjerë në një sulm ajror izraelit në shtëpinë e tyre në Rafah mbrëmë.

“Kjo është një botë pa të gjitha vlerat dhe moralet njerëzore,” tha Barhoum për agjencinë e lajmeve Associated Press, ndërsa mbante trupin e vajzës së tij të vrarë, Alaa.

“Ata bombarduan një shtëpi plot me njerëz të zhvendosur, gra dhe fëmijë. Nuk kishte dëshmorë përveç grave dhe fëmijëve.”

Related posts

Paralajmërohen kontrolle të rregullta teknike të automjeteve në rrugë

rezart morina

SHBA, rastet e antisemitizmit arritën në nivelin më të lartë në vitin 2022

admin

Shkaku i protestave, familja e kryeministrit izraelit zhvendoset në selinë e agjencisë së sigurisë – VIDEO

admin