RTV AHIRETI
Lajme

Pasi iu dha drita jeshile në Dhomën e Përfaqësuesve, presidenti Biden thirrje Senatit të votojë menjëherë projektligjin e ndihmës për Ukrainën dhe Izraelin

pasi-iu-dha-drita-jeshile-ne-dhomen-e-perfaqesuesve,-presidenti-biden-thirrje-senatit-te-votoje-menjehere-projektligjin-e-ndihmes-per-ukrainen-dhe-izraelin

Presidenti amerikan Joe Biden i ka kërkuar Senatit që të kalojë sa më shpejt në votim paketën e projektligjeve të miratuara më herët sot nga Dhoma e Përfaqësuesve, në mënyrë që pas miratimit të saj të kalojë për t’u ratifikuar nga presidenti, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Dhoma e Përfaqësuesve e kontrolluar nga republikanët miratoi më herët

Related posts

Vazhdojnë kolonat, deri në dy orë pritjet në Merdare

rezart morina

Nga 1 janari 167 mijë qytetarë kanë aplikuar për pasaportë – shumëfishohen aplikimet edhe nga serbët

RTI

“Izraeli propozon ‘pauzë humanitare’ njëjavore në këmbim të lirimit të 40 pengjeve”

admin