RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Brazili regjistron ditët më të nxehta të verës, plazhet plot vizitorë

brazili-regjistron-ditet-me-te-nxehta-te-veres,-plazhet-plot-vizitore

Rio de Janeiro në Brazil ka regjistruar ditët më të nxehta të verës, ndaj plazhet në metropolin brazilian janë plot me njerëz, raporton Anadolu Agency (AA).

Plazhi Ipanema, i cili ndodhet në pjesën jugore të qytetit është veçanërisht i mbushur me banues dhe vizitorë.

Temperaturat rekord u regjistruan për tre ditë radhazi në Rio de Zhaneiro, ku temperatura arriti deri në 54 gradë Celsius.

Stina e verës në Brazil zgjat nga dhjetori deri në mars ndërsa stina e dimrit nga qershori deri në shtator.

Related posts

Marok, me rastin e Bajramit mbreti shpalli amnisti për 1.518 të burgosur

rezart morina

Mbi 900 ankesa për policët e Kosovës dhe mbi 118 të suspenduar

admin

Inteligjenca izraelite paralajmëron se Irani po shqyrton mundësinë e një sulmi në Kupën Botërore

admin