RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Britani, protesta në Londër për shkak të rritjes së çmimeve të energjisë

britani,-protesta-ne-londer-per-shkak-te-rritjes-se-cmimeve-te-energjise

Në Londër të Britanisë së Madhe sot janë mbajtur protesta për shkak të rritjes së faturave të energjisë dhe rritjes së kostos së jetesës, raporton Anadolu Agency (AA).

Protestat u organizuan në kuadër të fushatës “Warm This Winter (Ngrohtë këtë dimër) me qëllim ndërgjegjësimin për kostot e jetesës, emergjencat klimatike dhe krizat energjetike. Pjesëmarrësit e fushatës duan të ndikojnë në përmirësimin e efikasitetit të energjisë duke investuar në burime të rinovueshme të energjisë, më të mira për njerëzit dhe planetin.

Në protesta u tha se autoritetet duhet të marrin masa urgjente për t’iu mundësuar qytetarëve ta kenë ngrohtë këtë dimër si dhe të ulet varfëria.

Related posts

“Shpimi në Mesdhe është juridiksion i Turqisë, për këtë nuk kemi nevojë për lejen e askujt”

admin

Ministri suedez: Do të parandalojmë aktivitetet e organizatës terroriste PKK në vend

rezart morina

SHBA: Mirëpresim çdo hap të Iranit për ngadalësimin e programit të tij bërthamor

admin