RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

​Certifikohen nënoficerë të FSK-së në Republikën e Shqipërisë

​certifikohen-nenoficere-te-fsk-se-ne-republiken-e-shqiperise

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se në kuadër të bashkëpunimit bilateral me Republikën e Shqipërisë në fushën e arsimimit dhe stërvitjes, në Qendrën e Aftësimit Profesional të Nënoficerëve në Zall Herr të Republikës së Shqipërisë, në Kursin e Avancuar të Nënoficerit, u certifikuan pesë nënoficerë tanë, së bashku me 40 vëllezër e motra, nënoficerë të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë.

“Vazhdojmë si gjithmonë së bashku me ngritjen e profesionalizmit të dy ushtrive tona”, ka shkruar Mehaj në Facebook.

Related posts

Komisioni Evropian iniciativë për rikthimin e fëmijëve të rrëmbyer nga Rusia

rezart morina

Biden njofton kandidaturën për president

admin

Shkatërrime në Misisipi pas tornados vdekjeprurëse – VIDEO

rezart morina